Aktualności

Czwartek, Grudzień 31, 2020, 19:14

Rok 2020 bez wątpienia zapisze się w naszą pamięć, rok naznaczony przede wszystkim przez pandemię COVID-19.

 

Mijające 12 miesięcy były wyjątkowo trudne także dla takich stowarzyszeń jak nasze – turystycznych, sportowych i rekreacyjnych.

W tych trudnych warunkach, przestrzegając zasad bezpieczeństwa udało nam się zorganizować kilka imprez wypoczynkowych dla naszych członków i osób interesujących się aktywnym wypoczynkiem. Był to relaks pod znakiem jednodniowych rajdów rowerowo – kajakowych w okolicach Koła.

Kiedy latem znoszono obostrzenia związane z pierwszą falą pandemii zorganizowaliśmy rajdy rowerowo – kajakowe 4 i 12 lipca; 19 i 26 lipca jak również 29 sierpnia. Na przełomie lipca i sierpnia mimo wielu trudności udało się nam zorganizować 7 dniowy spływ Wigry – Czarna Hańcza – Kanał Augustowski, który to spływ sprawił olbrzymią frajdę uczestnikom – miłośnikom kajakarstwa. Spędziliśmy wspaniałe chwile, podziwiając piękno naszej ojczyzny, regenerując własne siły i zdrowie.

Jesień była dla nas szczególnie bolesna. Pożegnaliśmy dwóch członków naszego stowarzyszenia. 28 września zmarł Kazimierz Góra, a 27 listopada pożegnaliśmy Józefa Badyniaka. Obaj byli wspaniałymi przyjaciółmi, czynnymi i potrzebnymi członkami naszego stowarzyszenia. Pozostaną na zawsze w naszej pamięci.

Rok 2020 dobiega końca. Z okazji zbliżającego się Nowego 2021 Roku składamy naszym klubowiczom oraz przyjaciołom i wszystkim miłośnikom kajakowania życzenia pomyślności, sukcesów i przede wszystkim zdrowia.

Do zobaczenia na wodnych szlakach.

Zarząd STiRW „Przystań”


(c)2020, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Liczba odwiedzin: 22348